O firmie

O firmie

Techniprot powstał w 1955 r. na bazie i tradycjach pruszkowskiego rzemiosła, a jego nazwę przyjęto od techniki prototypowej. Ambicją zakładu była zawsze trudna, niepowtarzalna produkcja prototypowa i małoseryjna. Tradycja, fachowa i doświadczona załoga, prywatna własność oraz okazały potencjał produkcyjny są siłą sprawczą bogatej oferty naszych wyrobów używanych w nowoczesnych instalacjach centralnego ogrzewania i wody. Techniprot jako pierwszy w Polsce w 1991 r. podjął produkcję rozdzielaczy i aktulanie jest niekwestionowanym liderem w ich produkcji. Od początku postawiliśmy na jakość i różnorodność rozwiązań konstrukcyjnych i wykonawczych, by zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Oferujemy Państwu wyroby posiadające niezbędne badania jakościowe, charakterystyki, opinie i aprobaty techniczne. Wyroby nasze gwarantują niezawodność i funkcjonalność, a fachowa i miła obsługa dają podstawy dobrej współpracy z naszymi klientami.

Cechy wyróżniające rozdzielacze Techniprot

  • Zdecydowana większość rozdzielaczy produkowana jest z rur mosiężnych bezołowiowych w gat M63. Z tego gatunku mosiądzu nie wydzialają się tlenki ołowiu niekorzystnie wpływające na niezawodność i trwałość instalacji.
  • Unikalna technologia wykonywania otworów pod łączniki w belkach z rur okrągłych polegająca na wypiętrzeniu rodzimego materiału z rury na zewnątrz i do wewnątrz mającemu na celu zwiększenie długości gwintu  i zapewnienie niezawodnego połączenia elementów.
  • Wszelkie uszczelnienia wykonywane są z gumy EPDM 70
  • Belki rozdzielaczy do uchwytów mocowane są za pośrednictwem wkładek tłumiących gumowych lub miękkiego polietylenu w zależności od rodzaju rozdzielaczy.
  • Wysoka dokładność i estetyka wykonania elementów składowych oraz wykończenie powierzchni belek poprzez trwałe ich wybłyszczenie, wyróżnia nasze rozdzielacze od innych.
  • Po montażu każdy rodzielacz sprawdzany jest ciśnieniem 8bar o czym informuje stosowna naklejka na belce.
  • Rozdzielacze posiadają charakterystyki hydrauliczne w postaci diagramów opracowane przez Instytut Ogrzewnictwa i Wentylacji P.W.
  • Każdy rozdzielacz pakowany jest indywidualnie w kartonowe pudełko o wzmocnionej konstrukcji. Opakowanie także skutecznie chroni rozdzielacz przed uszkodzeniem podczas transportu lub składowania w magazynie jak i na budowie. Nadruki na pudełku informują klienta o rodzaju i pochodzeniu rozdzielacza.
  • Różnorodność rozwiązań i wykonań pozwala projektantom instalacji i inwestorom na optymalny dobór rozdzielaczy pod względem konstrukcyjnym, wykonawczym i cenowym.