Sprzęgło hydruliczne SHT

Sprzęgło hydruliczne SHT
Sprzęgło hydrauliczne SHT przeznaczone jest do kotłowni z jednym lub kilkoma kotłami, zasilającymi układy grzewcze w których zaprojektowano kilka obiegów grzewczych np ogrzewanie grzejnikowe o temp ≤ 80°C, ogrzewanie płaszczyznowe podłogowe lub ścienne o temperaturze pracy ≤ 50°C i przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Sprzęgła hydrauliczne znajdują zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych jedno jak i wielorodzinnych, oraz w budynkach użyteczności publicznej, w których zapotrzebowanie na moc grzewczą nie przekracza 65kW (dla Δt = 20K i szybkości przepływu w = 0,15 m/s).

Sprzęgło hydrauliczne (w stanie dostawy) może być zastosowane do współpracy z rozdzielaczami kotłowymi, wyposażonymi w pompy obiegowe (patrz zestaw kotłowy KROG). Może także pracować w innych rozwiązaniach.

Zadaniem sprzęgła hydraulicznego w systemie grzewczym jest hydrauliczne oddzielenie obiegu kotłowego od obiegów grzewczych, co wymaga zastosowania pomp w obiegu kotłowym i obiegach grzewczych.
Pozostałe dane dotyczące sprzęgła zawarte są w oddzielnej instrukcji

Wykonanie:

  • korpus sprzęgła wykonany jest z profilu stalowego w gat. S235JR o wymiarach 80x80x3, zamkniętego pokrywą i dennicą.  W pokrywie są dwa przyłącza Gw ½” do zainstalowania odpow. autom. Gz ½” i tulei zanurzeniowej czujnika temperatury czynnika grzewczego. W dennicy znajduje się jedno przyłącze do zainstalowania zaworu spustowego.  W korpusie są 4 przyłącza Gw 1¼”, do zasilania z kotła sprzęgła i rozdzielacza obwodów grzewczych. W górnej części sprzęgła wspawana jest przegroda perforowana (do odpowietrzania), a w dolnej specjalny odmulacz. Do przyłączy od strony rozdzielacza wkręcone są 2 półśrubunki nikl. Gz 1¼” / Gw 1½” z uszczelkami gumowymi płaskimi.
  • 2 półśrubunki nikl. Gz 1¼” / Gw 1½” z uszczelkami
  • 1 odpowietrznik autom. nikl. Gz ½”
  • 1 zawór spustowy nikl. Gz ½”
  • 1 tuleja czujnika temp. Gz ½” nikl.
  • 2 wsporniki ocynkowane z obejmami
  • opakowanie karton